top of page

WingtraOne - niezwykły dron


WingtraOne to niezwykły dron, zarówno pod względem wyglądu, jak i funkcjonalności. Konstrukcja VTOL (pionowy start i lądowanie) umożliwia Wingtrace'owi pracę w różnorodnych środowiskach. Wingtra jest używany do mapowania Alp.


Szwajcarska firma inżynieryjna Cavigelli Ingeniuere AG otrzymała zadanie sporządzenia mapy Lumnezii, szwajcarskiej doliny alpejskiej, na potrzeby planowania farmy wiatrowej. 20 turbin wiatrowych ma powstać w miejscu niedostępnym dla dróg.Wędrując w ciągu godziny do miejsca, inżynierowie użyli WingtraOne do obsługi mapowania dużego obszaru ograniczonego przez "pagórkowaty teren, dużą wysokość i szybko zmieniające się warunki pogodowe w górach" - mówi Adyasha Dash, inżynier oprogramowania z Wingtra."... Ten dron VTOL [WingtraOne] startuje i ląduje pionowo jak multirotor, ale przechyla się do przodu w locie, by latać jak samolot o stałym skrzydle. Połączenie tego z możliwością przenoszenia ciężkich czujników oznacza, że ​​może pokryć obszary odpowiadające 570 boiskom piłkarskim w jednym locie po 55 minutach. "


Zespół wykorzystał oprogramowanie fotogrametryczne z Pix4D do stworzenia trójwymiarowego modelu terenu budowy, umożliwiając wizualizację planowanych dróg i turbin wiatrowych. "Cały proces zbierania danych trwał zaledwie cztery godziny - proces, który z łatwością może trwać kilka dni dzięki tradycyjnym metodom geodezyjnym" - mówi Dash.


"Transport, przygotowanie do lotu, planowanie lotu, proces startu i transfer danych były bardzo łatwe i przekonujące" - mówi Thomas Arpagaus, inżynier z Cavigelli. "Badanie lotnicze wykazało, że do pomyślnego ukończenia projektu wystarczy bardzo krótkie wprowadzenie / szkolenie. Dzięki użyciu drona udało nam się znacznie obniżyć koszty ankietowania i oceny oryginalnej witryny do prac projektowych. Dzięki szybkiemu i elastycznemu pozyskiwaniu danych można utrzymać ścisłe planowanie projektu. ""Po zakończeniu projektu Lumnezia na polu pojawi się 20 turbin wiatrowych produkujących 60 GWh energii i dostarczających energię 15 000 gospodarstw domowych" - mówi Dash.


My jesteśmy pod wrażeniem, a Wy?Źródło:

https://wingtra.com/

https://dronelife.com/2018/01/31/anywhere-anytime-wingtra-drones-map-alps/


Comentários


Wyróżnione posty
Polub nas na Facebooku
Ostatnie posty
Archiwum
Wyszukaj wg tagów
Podążaj za nami
  • Biały Facebook Ikona
  • Biały Instagram Ikona
  • Biały YouTube Ikona
  • Biały Tumblr Ikona
  • Biały Vimeo Ikona
bottom of page