top of page

AUTEL EVO II PRO vs DJI MAVIC 3 i DJI MAVIC 3 CINE

Niezależne i obiektywne porównanie jakości kamer oraz możliwości nagrań video

w dronach DJI Mavic 3 w zestawieniu z AUTEL EVO II Pro 6K. A dodatkowo porównanie z DJI MAVIC 3 CINE w kodeku Prores 422HQ. Wykonaliśmy te same ujęcia na dwa/trzy drony z takimi samymi parametrami, abyś mógł zobaczyć jakość obrazu z obu kamer jednocześnie. Który dron jest lepszy? O to pytanie do Ciebie!


Ostatnio przekonaliśmy się jaki obrazek jest w stanie wygenerować DJI MAVIC 3 oraz AUTEL EVO II PRO. Każdy z tych dronów jest świetny i robi mega robotę, ale czy w zestawieniu obok siebie któryś jest wyraźnie lepszy? Zdania na ten temat są podzielone. Moim zdaniem jeżeli chodzi o neutralność kolorystyczną, rozpiętość tonalną i tzw. cinelook do którego M3 został stworzony, to jest lepszy od Autela i praktycznie każdy z kadrów to potwierdza. Natomiast nie mogę powiedzieć że Autel jest dużo gorszy i na pewno uzyskuje lepszą ostrość co też potwierdza praktycznie każdy z kadrów ale moim zdaniem właśnie ta ostrość na wszystkich planach sprawia że gubimy głębię tak bardzo przez fotografów i filmowców pożądaną.


Z drugiej strony widzimy, że Autel EVO II PRO jest znacznie ostrzejszy niż M3. Również profile nocne nie są tak ograniczone jak M3, i zdają się dużo bardziej dynamiczne z HDR i HDR LOG.

M3 mają bardziej naturalny kolor, ale jest to również osiągalne przez Autel, po prostu obniżając temperaturę i odcień, lub po prostu używając neutralnego koloru z profilu (tutaj również mamy wiele możliwości kontrolowania Ostrości, Kontrastu i Nasycenia).


M3 mógłby być lepszym dronem, ale mam wrażenie, że inżynierowie z DJI popełnili 3 błędy:


1. Ta cholerna zielona kropka na słońcu. To totalny bałagan na obrazie, z ND lub bez ND, po prostu rujnuje nagranie. Sprawdź koniecznie porównanie na YouTube. TUTAJ


2. Zmiana ekspozycji w M3 odbywa się tylko za pomocą ekranu dotykowego. Kontroler nie posiada pokrętła do zmiany ekzpozycji tak jak to miało miejsce w poprzednich drona DJI np. MAVIC 2 PRO.


3. Ostrość... dużo rozmycia w dzień, dużo szumu w nocy dla czujnika m4/3 (tzw. m4/3). W rzeczywistości wygląda gorzej niż Air2S pod względem ostrości. Nie wspominając o wszystkich brakujących rzeczach: punktach, misjach, precyzyjnym dostrajaniu obrazu, takim jak Mavicu 2 Pro. Czekamy na dalsze aktualizacje od zespołu z DJI i wtedy zobaczymy.Jest jasne, że M3 nie był wystarczająco przetestowany i przygotowany do sprzedaży z pełnymi możliwościami ale DJI usytuował go na miejscu flagowego drona i tak należy go oceniać. Dwuletni czujnik Sony IMX w Autelu według wielu osób pozamiatał najnowszy czujnik Hasselblada. Nie sądziłem że tak szybko do tego dojdzie.


Tutaj możesz obejrzeć moje całe porównanie obydwu dronów.


Comments


Wyróżnione posty
Polub nas na Facebooku
Ostatnie posty
Archiwum
Wyszukaj wg tagów
Podążaj za nami
  • Biały Facebook Ikona
  • Biały Instagram Ikona
  • Biały YouTube Ikona
  • Biały Tumblr Ikona
  • Biały Vimeo Ikona
bottom of page