top of page

Intel i ekspedycja na Great Wall of China


Interesy dronowe firmy Intel to więcej niż pokazy świetlne. Oprócz demonstracji technologii roju i dostarczania rozrywki za pomocą dronów Shooting Star ™, Falcon 8+ Intela jest poważnym narzędziem dla przedsiębiorstw. Teraz Intel wybrał się na ekspedycję, aby dostarczyć te narzędzia do Chin, aby zachować jeden z największych chińskich zabytków. Zespół z Intela nawiązał współpracę z Chińską Fundacją Ochrony Dziedzictwa Kulturowego (CFCHC) w celu ochrony i zachowania sekcji Jiankou na Wielkim Murze Chińskim.


"Dron Intel® Falcon ™ 8+ jest używany do przeprowadzania inspekcji i ankiet lotniczych w dziale Jiankou, przechwytując dziesiątki tysięcy obrazów o wysokiej rozdzielczości w obszarach, które okazały się zbyt trudne lub niebezpieczne dla ludzi", mówi Intel o projekcie.


Wcześniej Wielki Mur został skontrolowany ręcznie przy użyciu tradycyjnych metod pomiaru i kontroli wzrokowej. Jest to proces, który trwa ponad miesiąc i nie może dostarczyć dokładnych informacji. Dzięki technologii Intel zespół przetworzy obrazy w model 3D, "który zapewnia konserwatorom cyfrową replikę bieżącego stanu ściany" - mówi Intel. Kontrola dronów potrwa tylko trzy dni i zapewni lepsze dane dla ekologów, którzy wykorzystają te informacje do opracowania planu napraw.


"Innowacyjne technologie Intela zapewniają CFCHC bezpieczniejsze i bardziej wydajne metody pomiarów i inspekcji. Od przechwytywanych z powietrza treści, zespoły będą wykorzystywać technologie Intel do sztucznej inteligencji, aby analizować rodzaje niezbędnych napraw i obliczać czas, pracę i koszt materiałów do naprawy.


Sekcja Jiankou z Wielkiego Muru pochodzi z czasów dynastii Ming, a przez ponad 450 lat istnienia uległa naturalnej erozji i zniszczeniu. Podczas gdy fragmenty murów, które są najbardziej popularne wśród turystów, zostały zachowane i odnowione w czasie, sekcja Jiankou na 12-milimetrowej ścianie jest jednym z najbardziej stromych i najbardziej niebezpiecznych miejsc. W rezultacie odcinek nie zachował się przez setki lat. "


Kampania "Przywracanie Wielkiej Ściany" jest częścią programu Intel "Tech for Good", który obejmuje projekty, takie jak badanie populacji niedźwiedzi polarnych i Snot Bot, które mierzą wieloryby.
Więcej informacji:

https://www.intel.com/content/www/us/en/technology-innovation/restoring-great-wall.html

Zdjęcia i filmy:

https://www.intel.com/content/www/us/en/technology-innovation/restoring-great-wall.html

Wyróżnione posty
Polub nas na Facebooku
Ostatnie posty
Archiwum
Wyszukaj wg tagów
Podążaj za nami
  • Biały Facebook Ikona
  • Biały Instagram Ikona
  • Biały YouTube Ikona
  • Biały Tumblr Ikona
  • Biały Vimeo Ikona
bottom of page