top of page

SkyPixel prezentuje najlepsze zdjęcia lotnicze z 2017 roku


SkyPixel, platforma społecznościowa DJI, niedawno ogłosiła zwycięskie prace ze swojego Konkursu Fotografii z 2017 roku.


Konkurs trwał od października do grudnia 2017 r. Ponad 44 000 zgłoszeń pochodziło od fotografów lotniczych aż z 141 krajów. Kategorie w tym konkursie to Krajobraz, Portret i Opowieść.


Jesteście ciekawi, kto wygrał?


Nagrodę główną otrzymał Florian Ledoux, francuski fotograf, który wykonał następującą scenę w Nunavut, w Kanadzie, ze swoim Phantom 4 Pro . Nazywa to "Ponad niedźwiedziem polarnym" ("Above the polar bear").


Ta dramatyczna zimowa scena prawdopodobnie zrobiła się jeszcze bardziej poruszająca przez fakt, że niedźwiedź polarny desperacko próbował uciec przed latającym nad nim dronem.


"Byłem świadkiem niesamowitych momentów i scen z natury, ale mogę zagwarantować, że to, jak dotąd, jest najpiękniejsza rzecz, jaką kiedykolwiek widziałem. Mam nadzieję, że przyszłe pokolenia będą nadal świadkami piękna i wielkości dzikiej przyrody Arktyki w taki sam sposób, jak dziś" - powiedział fotograf Florian Ledoux.


"Dear future generation, I hope we will still be able to see the Arctic wildlife as we do now. It is threatened as the environement is changing. I was able to witness many scenes of wildlife and I can guarantee you this is the most beautiful thing I have ever seen. Incredible and unique shot above a polar bear in Nunavut, Baffin area during wildlife reportage in Nunavut and Greenland."


"Są obrazy, które mogą przekonać cię swoją techniczną biegłością, a potem są obrazy, które sprawiają, że czujesz coś. Ta fotografia mnie powaliła. Jest to szczególnie wzruszające, biorąc pod uwagę kryzys klimatyczny, z którym mierzy się obecnie nasz świat." - powiedział Jarrad Seng, sędzia SkyPixel, fotograf, reżyser i dyrektor kreatywny z siedzibą w Australii .


Jako zdobywca głównej nagrody Ledoux zdobył nagrody w wysokości 15 095 USD, w tym DJI Inspire 2 i wiele produktów od sponsorów SkyPixel.


Poza nagrodą główną w obu kategoriach przyznano nagrody za pierwszą, drugą i trzecią nagrodę zarówno dla amatorów, jak i profesjonalistów. Oto kilka naszych ulubionych:


Kategoria Profecjonaliści - Krajobraz, miejsce pierwsze: Zdjęcie autorstwa Zay Yar Lin, pod tytułem "Sun's Up, Nets Out".

Kategoria Profecjonaliści - Krajobraz, miejsce drugie: Zdjęcie autorstwa Drone Hikers, pod tytułem "Comet Into Darkness".

Kategoria Profecjonaliści - Krajobraz, miejsce trzecie: Zdjęcie autorstwa Valentin Valkov, pod tytułem " Santa Maddalena village in front of the Geisler or Odle Dolom..."

Kategoria Amatorzy - Krajobraz, miejsce trzecie: Zdjęcie autorstwa Caokynhan, pod tytułem "Raising ducks".

Kategoria Profesjonaliści - Portret, miejsce drugie: Zdjęcie autorstwa 沈旻, pod tytułem "飞瀑英雄".

Kategoria Amatorzy - Portret, miejsce trzecie: Zdjęcie autorstwa 菜鸟视觉, pod tytułem "晒面忙".

Kategoria Profesjonaliści - Opowieść, miejsce pierwsze: Zdjęcie autorstwa 在那片更高的天空, pod tytułem "“大地之殇”——人造自然启示录(组照18-1)".

Kategoria Amatorzy - Opowieść, miejsce trzecie: Zdjęcie autorstwa Jesper Guldbrand, pod tytułem "The long ride".

"Konkurs fotograficzny SkyPixel z 2017 roku jest obecnie największym na świecie konkursem w dziedzinie fotografii lotniczej, który pobił rekord utworzony w 2016 roku". SkyPixel został pierwotnie stworzony, po to aby zapewnić platformę dla fotografów lotniczych do dzielenia się kreatywnością i unikalnymi perspektywami świata. Dziś ewoluuje ona na globalną platformę, na której możemy dokumentować niezwykłe momenty z niegdyś niedostępnych obszarów świata" - powiedział Danny Zheng, wiceprezes ds. Marketingu w DJI.


Jeśli jesteście ciekawi pozostałych wspaniałych prac, to koniecznie zajrzyjcie tutaj: www.skypixel.com/events/photocontest2017

Zdjęcia/Źródło:

https://www.skypixel.com/events/photocontest2017

https://dronelife.com/2018/01/31/skypixel-best-aerial-photos-2017/Wyróżnione posty
Polub nas na Facebooku
Ostatnie posty
Archiwum
Wyszukaj wg tagów
Podążaj za nami
  • Biały Facebook Ikona
  • Biały Instagram Ikona
  • Biały YouTube Ikona
  • Biały Tumblr Ikona
  • Biały Vimeo Ikona
bottom of page