top of page

SkyPixel prezentuje najlepsze zdjęcia lotnicze z 2017 roku


SkyPixel, platforma społecznościowa DJI, niedawno ogłosiła zwycięskie prace ze swojego Konkursu Fotografii z 2017 roku.


Konkurs trwał od października do grudnia 2017 r. Ponad 44 000 zgłoszeń pochodziło od fotografów lotniczych aż z 141 krajów. Kategorie w tym konkursie to Krajobraz, Portret i Opowieść.


Jesteście ciekawi, kto wygrał?


Nagrodę główną otrzymał Florian Ledoux, francuski fotograf, który wykonał następującą scenę w Nunavut, w Kanadzie, ze swoim Phantom 4 Pro . Nazywa to "Ponad niedźwiedziem polarnym" ("Above the polar bear").


Ta dramatyczna zimowa scena prawdopodobnie zrobiła się jeszcze bardziej poruszająca przez fakt, że niedźwiedź polarny desperacko próbował uciec przed latającym nad nim dronem.


"Byłem świadkiem niesamowitych momentów i scen z natury, ale mogę zagwarantować, że to, jak dotąd, jest najpiękniejsza rzecz, jaką kiedykolwiek widziałem. Mam nadzieję, że przyszłe pokolenia będą nadal świadkami piękna i wielkości dzikiej przyrody Arktyki w taki sam sposób, jak dziś" - powiedział fotograf Florian Ledoux.


"Dear future generation, I hope we will still be able to see the Arctic wildlife as we do now. It is threatened as the environement is changing. I was able to witness many scenes of wildlife and I can guarantee you this is the most beautiful thing I have ever seen. Incredible and unique shot above a polar bear in Nunavut, Baffin area during wildlife reportage in Nunavut and Greenland."


"Są obrazy, które mogą przekonać cię swoją techniczną biegłością, a potem są obrazy, które sprawiają, że czujesz coś. Ta fotografia mnie powaliła. Jest to szczególnie wzruszające, biorąc pod uwagę kryzys klimatyczny, z którym mierzy się obecnie nasz świat." - powiedział Jarrad Seng, sędzia SkyPixel, fotograf, reżyser i dyrektor kreatywny z siedzibą w Australii .


Jako zdobywca głównej nagrody Ledoux zdobył nagrody w wysokości 15 095 USD, w tym DJI Inspire 2 i wiele produktów od sponsorów SkyPixel.


Poza nagrodą główną w obu kategoriach przyznano nagrody za pierwszą, drugą i trzecią nagrodę zarówno dla amatorów, jak i profesjonalistów. Oto kilka naszych ulubionych:


Kategoria Profecjonaliści - Krajobraz, miejsce pierwsze: Zdjęcie autorstwa Zay Yar Lin, pod tytułem "Sun's Up, Nets Out".