top of page

Rój Dronów na otwarciu PyeongChang 2018


Jest coś fajnego w połączeniu starego i nowego. Dzisiejsze drony Intela, wprowadziły nowoczesną zmianę ponad jedną z najbardziej kultowych tradycji sportu: ceremonię otwarcia olimpiady zimowej.


I zrobili to w bardzo dobrym stylu! 1,218 dronów Intel's Shooting Star stworzyło kolejny rekordowy pokaz, który pojawił się podczas ceremonii otwarcia PyeongChang 2018. To nowy PB dla zespołu Intela dla większości dronów pilotowanych jednocześnie.


Rekordowy pokaz świateł przewyższa poprzedni rekord Intela liczący 500 dronów pilotowanych jednorazowo w Niemczech w 2016 roku. Światła używane podczas ceremonii otwarcia zostały wzmocnione nocnymi ceremoniami zwycięstwa, które obejmują animacje różnych dyscyplin sportowych i różne logotypy związane z olimpiadą .


"Igrzyska Olimpijskie to czas, kiedy branża sportowa i rozrywkowa tętnią znakomitymi występami, więc była to idealna scena dla dronów Intel Shooting Star i naszego zespołu do stworzenia własnego rekordu" - powiedziała Natalie Cheung, dyrektor generalny Zespołu pokazowego dronów Intela.

"To zaszczyt gościć sportowców z każdego zakątka świata podczas ceremonii otwarcia i ceremonii zwycięstwa, i mamy nadzieję, że nocne pokazy świateł dronowych Intela dodadzą magii tego niezapomnianego, jedynego w swoim życiu doświadczenia".


"To było ekscytujące dla nas, że możemy współpracować z Intelem przy zimowych igrzyskach olimpijskich, ponieważ nadal przesuwają granice dzięki zaawansowanym technologiom latania dronów" - powiedział Sam Prosser, dyrektor handlowy EMEA APAC Guinness World Records.


"Od latania 100 dronów jednocześnie w 2015 roku, do 500 dronów w 2016 roku, a teraz ponad 1000 dronów - niebo jest granicą rozrywki dzięki pokazom świateł firmy Intel drone."


Drony Shooting Star Intela zostały specjalnie zaprojektowane do celów rozrywkowych. Każdy z nich wyposażony jest w światła LED i umożliwia tworzenie ponad 4 miliardów kombinacji kolorów. Można je łatwo zaprogramować dla każdej animacji.Flota dronów jest nadzorowana przez jednego pilota!

"Jesteśmy zaszczyceni, że mamy drony Intela grające kilka ról n