top of page

Niezbędne aplikacje mobilne do latania dronem, czyli appki wysokich lotów!

Niezastąpione aplikacje mobilne dedykowane na systemy iOS oraz Android przed, w trakcie oraz po zakończonym locie BSP (Bezzałogowym Statkiem Powietrznym). Nie ważne czy wykonujesz skomplikowane operacje lotnicze czy latasz dla przyjemności, zawsze potrzebujesz aplikacji wysokich lotów . Które są nam niezbędne, a bez których możemy się obyć? Przygotowaliśmy nasze zestawienie lub jak kto woli listę aplikacji na telefony dla droniarzy.


DroneRadar (w wersji Premium)

Obowiązkowa pplikacja dla każdego droniarza do tego zalecana przez PAŻP i ULC. Za jej pomocą szybko i skutecznie dowiesz się, gdzie i kiedy możesz latać. Wersja DroneRadar Premium umożliwia sprawdzenie przestrzeni powietrznej w dowolnym miejscu na mapie. Wersja DroneRadar Premium umożliwia wyszukiwanie miejsc po adresie. Cena aplikacji premium 2,99 € dla iOS i 12,48 zł dla androida - nie zbankrutujesz!

DroneRadar

Solar Activity

Monitoruje aktywność słoneczną czyli tak zwany szacowany planetarny Index Kp.

Geomagnetyczne aktywność słoneczna ma znaczący wpływ na dobrobyt człowieka (zaostrzenia choroby, złe samopoczucie, ból głowy, etc.) jak również kilka urządzeń technicznych (satelitów GPS itp.) Radzimy nie latać w trybie GPS kiedy Index Kp jest powyżej 5. Apka ta pokazuje szacowaną aktywność na wiele dni do przodu, dzięki czemu możemy sprawdzić czy za kilka dni spodziewana jest zwiększona aktywność na słońcu.

Litchi

Ciekawą alternatywą dla DJI GO jest aplikacja o słodkiej nazwie Litchi. Litchi to rozbudowane narzędzie/aplikacja do sterowania dronem. Osobiście zakupiliśmy jakiś czas temu to oprogramowanie i po testach nasuwa się kilka wniosków, którymi pragnę się z Wami podzielić. Aplikacja daje możliwość sterowania dronem w trybach takich jak follow me (automatyczne podążanie za operatorem), follow object, z góry zaprojektowaną trasę, circle, orbit (obrót wokół przedmiotu, budynku), z góry zaprojektowany ruch kamery. Ustalony interwał czasowy w jakim wykonywane są zdjęcia. Opcję panoramy, zdjęć 360 oraz zdjęć seryjnych. Użytkownicy najnowszej wersji DJI zapewne podniosą głos, że to wszystko jest w DJI GO. To prawie prawda, prawie ponieważ nie wszystkie opcje dostępne są w oryginalnym oprogramowaniu oraz prawie dlatego, że wielu z nas nie posiada najnowszego sprzętu lub najnowszego oprogramowania z wiadomych przyczyn. Reasumując, według naszej opinii warto Litchi mieć jako alternatywę, ponieważ nawet w przypadku awarii DJI GO, możemy śmiało uruchomić o obsługiwać drona używając aplikacji Litchi. Aplikacja kosztuje 109,99 zł dla systemu iOS oraz

 

Meteo ICM prognoza numeryczna Meteo ICM to numeryczna prognoza pogody dostępna dla terytorium Polski. Dzięki meteogramom daje możliwość dokładnej analizy przewidywanej pogody.Dane do aplikacji dostarcza ICM Uniwersytet Warszawski. Wykresy pochodzą z portalu meteo.pl.Aplikacja Meteo ICM - prognoza numeryczna nie jest dziełem komercyjnym. Została stworzona w celu dostarczenia wszystkim Polakom łatwego dostępu do prognozy pogody o wysokim wskaźniku sprawdzalności.

Pix4D mapper

Pix4D to oprogramowanie fotogrametryczne, które umożliwia modelowanie oraz mapowanie 2D i 3D, oparte na cyfrowych technologiach przetwarzania obrazu. Oprogramowanie umożliwia przetwarzanie zarówno fotografii metrycznych, jak i niemetrycznych, fotogrametrii naziemnej i niskopułapowej fotogrametrii lotniczej. Zautomatyzowany proces umożliwia łączenie tysięcy zdjęć lotniczych z użyciem lokalnego komputera lub zdalnych zasobów obliczeniowych, umożliwiając uzyskanie pełnowartościowych opracowań fotogrametrycznych.

Szwacjarska firma Pix4D zaprezentowała kolejną wersję oprogramowania Pix4D mapper do przetwarzania zdjęć z bezzałogowych maszyn latających do postaci ortofotomap, modeli terenu czy chmur punktów. Aplikację można pobrać na urządzenia z Androidem lub iOS. W programie wybieramy obszar, który chcemy zeskanować, wysokość lotu i kąt nachylenia kamery drona. Po wykonanym locie zebrany materiał można przesłać do chmury Pix4Dcloud, po czym w ciągu kilku minut otrzymuje się trójwymiarowy podgląd zeskanowanego obszaru. Wszystko z poziomu smartfona. Szybki podgląd pozwala ocenić, czy zebrany materiał jest wystarczający, czy trzeba wykonać kolejny lot.

Trzeba się co nie co poznać na fotogrametrii, ale sama aplikacja daje ogromne możliwości. Nie jest to jednak darmowa appka dla amatorów, ceny dostępów zaczynają się od 260 € za miesięczną subskrypcję.

VivaVideo

Viva video to aplikacja służąca do edycji filmów video. Naszym zdaniem jest najlepszym Video / edytorem filmów, który pozwala użytkownikom na tworzenie stylowych i spersonalizowanych filmów z dużą łatwością.

VivaVideo wyposażony w nowy interfejs projektowania, dzięki czemu łatwiej edytować wszystkie swoje zdjęcia i filmy o najwyższej jakości. Ta aplikacja pozwala również korzystać z różnych funkcji edycyjnych, takich jak naklejki, motywy i całej kolekcji muzyki dostępnej, a to sprawi że zabawa filmy i przyciągną uwagę. Możemy też korzystać z około 2.000 nowych piosenek jako podkłady pod film, dzięki temu, VivaVideo jest ustawiła wysoko poprzeczkę dla innych edytorów wideo.

Aplikacja jest w wersji darmowej, a różne rozszerzenia można dokupić w samej appce lub też otrzymać je za darmo wykonując różne zadania np. instalacja jakiejś gry lub obejrzenie reklamy. Wersja PRO kosztuj 15,99 zł dla systemu Android więc ta kwota nie doprowadzi nikogo do bankructwa.

Precise Level (lub inna poziomica) Precise Level jest profesjonalną poziomicą z przyjemnym zachowaniem bąbelka. Po prawidłowej kalibracji możesz śmiało używać tego mobilnego narzędzia zamiast prawdziwej poziomicy. Ta poziomica jest również świetnym miernikiem pochyłu, miernikiem kąta profesjonalnie zwanym inklinometrem. Każda poziomica jak i inklinometr wymaga kalibracji ze względu na defekty produkcyjne urządzeń lub po prostu wystającą kamerę.

Do czego może się przydać? np. do kalibracji IMU w każdym dronie.

Wyróżnione posty
Polub nas na Facebooku
Ostatnie posty
Archiwum
Wyszukaj wg tagów
Podążaj za nami
  • Biały Facebook Ikona
  • Biały Instagram Ikona
  • Biały YouTube Ikona
  • Biały Tumblr Ikona
  • Biały Vimeo Ikona