top of page

DJI Inspire 2 x5S

DJI Inspire 2 to potężne narzędzie skierowane w stronę profesjonalistów z dziedziny filmowania. Premiera kamery Zenmuse X5S jeszcze bardziej umocniła drona Inspire 2 jako kluczowe narzędzie dla twórców filmowych na całym świecie.

DJI Inspire 2 x5S

Inspire 2 posiada wszystko, co najlepsze z wcześniejszej wersji, a wraz z nowym modelem DJI poszło o krok dalej, projektując nowe funkcje oraz ulepszając poprzednie. System przetwarzania obrazu CineCore2.0 został uaktualniony do wersji 2.1, umożliwiając nagrywanie wideo z prędkością do 6KB w CinemaDNG / RAW i 5,2KB w Apple ProRes (z kamerą Zenmuse X7). Usprawniony system zarządzania mocą jest w stanie rozpędzić drona od 0 do 80 km/h w zaledwie 5 sekund i osiągnąć maksymalną prędkość 94 km/h. Zwiększona prędkość opadania wynosi teraz 9 m/s, co jest niespotykane w dronach tej wielkości. System podwójnej baterii wydłuża czas lotu do 25 minut, a technologia samonagrzewania pozwala latać nawet w temperaturach poniżej zera. System FlightAutonomy został na nowo opracowany dla Inspire 2, zapewniając aż dwa kierunki omijania przeszkód i zwiększając redundancję czujników. Nowa wersja Inspire'a wnosi również wiele inteligentnych trybów lotu, w tym innowacyjny Spotlight Pro, dając nawet pojedynczym pilotom możliwość tworzenia kinowych, złożonych ujęć. Zmodernizowany system transmisji wideo jest teraz zdolny do dwukanałowego przesyłania wideo z pokładowej kamery FPV i kamery głównej jednocześnie, dla lepszej współpracy pilota i operatora kamery.

Dołączoną do zestawu kamerę Zenmuse X5S cechuje lepszy od poprzedników stosunek sygnału do szumu oraz znacznie lepsze odwzorowanie kolorów. Posiada dynamikę tonalną równą 12.8. W połączeniu z system obróbki obrazu CineCore2.1 jest w stanie rejestrować obraz 5.2K/30fps CinemaDNG i AppleProRes oraz 4K/60fps H.264 i 4K/30fps H.265 z prędkością 100Mbps każdy. Rozdzielczość zdjęć seryjnych wynosi aż 20.8 MPix z prędkością 20fps w formatach JPEG i DNG. Kamera X5S używa standardowego mocowania MFT dzięki czemu jest w pełni kompatybilna z ośmioma obiektywami o ogniskowych od 9 do 45mm.

bottom of page