Nowy dron Flying COW firmy AT&T

25.06.2018

 

Gigant telekomunikacyjny AT&T korzysta z dronów, aby zapewnić połączenia z obszarami dotkniętymi klęskami żywiołowymi. Ostatnio miało to miejsce pod koniec zeszłego roku w Puerto Rico, gdzie AT&T Flying COWs (Cell on Wings) zostały wysłane, aby ponownie połączyć mieszkańców po huraganie, zapewniając łączność bezprzewodową z ludźmi o powierzchni do 40 mil kwadratowych.

 

To, co wcześniej było przed miniaturowym śmigłowcem, teraz stało się octokopterem zdolnym do działania nawet w najtrudniejszych warunkach.

 

Nowy Flying COW może, według AT&T, "widzieć przeszkody, latać w deszczu, pracować w ekstremalnych temperaturach i komunikować się w obszarach bez infrastruktury.

 

 

 

Dron odbył swój pierwszy lot w Bedminster w stanie New Jersey. Zespół AT&T Network Disaster Recovery (NDR) nazywa go "dronem ekstremalnych warunków pogodowych". 

 

AT&T twierdzi, że ten dron może wytrzymać tropikalną burzę z ulewnym deszczem i podmuchami wiatru do 50 mph. Jest również w stanie latać w śniegu i ekstremalnych temperaturach, od poniżej zera do "upału". Jest uzbrojony w ładunek termiczny, więc dron może widzieć przez dym, drzewo i inne przeszkody.

 

Oznacza to, że dron AT&T może być rozwiązaniem typu "one-drone-fits-all" dla osób udzielających pierwszej pomocy. Z jednej strony może zapewnić łączność zespołom w terenie i zasięgu komórek dla zespołów ratowniczych, a z drugiej strony może odgrywać ważną rolę, wspierając zespoły poszukiwawcze i ratownicze wykorzystujące obrazowanie termiczne. 

 

Pomiędzy jego wytrzymałością i możliwościami obrazowania, zastosowania tego drona w każdych warunkach atmosferycznych są nieograniczone dla policji, poszukiwań i ratownictwa.

 

My jesteśmy zachwyceni, że powstają takie drony, dzięki którym można ratować życie!

 

 

 

 

Tagi: cena, filmu, z drona, filmowanie

Share on Facebook
Share on Twitter
Please reload

Wyróżnione posty

Jaka jest cena filmu z drona?

March 14, 2019

1/5
Please reload

Polub nas na Facebooku
Ostatnie posty