top of page

Takich ujęć nie zrobisz z Drona! Poznajcie Wiral Lite czyli kompaktowy slajder linowy!

Nie ma takiej możliwości aby zrobić ujęcie z drona w środku lasu między drzewami na odległość kilku centymetrów i przelecieć z prędkośćią 40 km/h. Nowe możliwości przed filmowcami otwierają pomysłodawcy zmotoryzowanego slidera linowego Wiral Lite, który pozwoli na tworzenie jazd o w zasadzie dowolnej długości. Całość, podobnie jak w przypadku urządzenia Syrp Slingshot, bazuje na idei podwieszania całości na lince, tu jednak konstrukcja jest dużo bardziej kompaktowa i bez najmniejszego problemu zmieścimy ją do plecaka czy torebki. Poza tym jest wyjątkowo szybka w montażu. Przygotowanie urządzenia do pracy trwa według producenta niecałe 3 minuty, co jest zasługa prostego i wygodnego systemu mocowań.

Udźwignie lustrzankę?

Jak najbardziej! Duży udźwig pozwala zamontować urządzenia do masy 1,5 kg. Oczywiście nie podepniemy profesjonalnej kamery, ale w przypadku większości bezlusterkowców ze średniej wielkości obiektywami, czy nawet lustrzanek nie powinno być większego problemu. Nie mówiąc już o wszelkiej maści kamerach sportowych czy np. DJI OSMO.

Akumulator urządzenia pozwala na 3 godziny pracy, w zestawie otrzymujemy sznurek o długości 50 lub 100 m. Otrzymujemy więc wyjątkowo praktyczne urządzenie, które wielu osobom pozwoli przenieść ujęcia na wyższy poziom. Zwłaszcza, że Wiral Lite jest także bardzo przystępny cenowo - w przypadku wsparcia kampanii na Kickstarterze, zapłacimy za niego nieco ponad 200 dolarów. Trzeba jednak dodać, że regularna cena będzie 2 razy większa. Tak czy inaczej wielu filmowców pewnie by bardzo chętnie dorzuciło taki zestaw do swojego arsenału kamerek, statywów i dronów.

Sprawdźcie koniecznie konfrontację między dronem a Wiral. Efekty są niesamowite i daj sporo do myślenia i doskonale pokazuje możliwości tego sprzętu. Nie ukrywamy ze chętnie byśmy go przetestowali i w 100% sprawdzili jego możliwości. Na Kikstarterze zestawy za najniższą cenę wyprzedały się w kilka dni obecnie firma przygotowuje się do wysyłki zestawów do wszystkich zainteresowanych. Z najnowszych informacji wynika, że wysyłka ma nastąpić w lipcu.

Historia Wiral!